22 Eylül 2011 Perşembe

21. yüzyılın sikik aşklarına

her şeyin bu kadar hızlı, bu kadar ucuz olduğu 21. yy'de kendini de meta yapan bütün aptallara gelsin bu yazı. ortalama yaşadığımız onaltı saatlik aptal günlerin 10 dakikasını mutlu ya da sadece normal geçirmek için onbeş saatten fazla yaşamak kesif bir aptallık kokuyor.

ve hayatı daha yaşanır kılmanın kolay yollarından biri de aşkcılık oynamak. kendine, bu sikik dünyaya katlanamayan bir ahmak ile biraz oyalanmak. insan oğlunun en yavşak tarafı, çektiği acının bir başkasında da olması ile mutlu hissetmesi. belki de bu yavşak takılma zihniyeti haklıdır. sonuçta hepimiz aynıyız; bir amcık, 2 memeye karşılık, iki yumurta ve bir taşak..

yine bu meta zihniyetiyle bakınca haklılık payı bile var. matematiksel olarak eşitlik ise bunun ussal izahi. sadece kocaman bir hangarda eş değişitiriyouz, hepsi bu. birine sahip olmanın en basit yolu, o aptal kominitenin ortalaması olmak. bu sizi saçma bir farklılık algısına barındırıyor. "tam istediğim gibi" demek, sana öğretilen mutlak doğru içinde istenilene ulaşman demek. kolay bulunanın, nasıl bir değeri olabilir ki? yalnızlık insanın sosyal dünyasına ne kadar aykırı ise, 21.yy içinde biriyle olmak aynı derece de aptallıktır.

kendime biraz daha katlanabilmeyi diliyorum sadece. sizler için de aynısını dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder