2 Eylül 2009 Çarşamba

her erkeğin ofsaytı bildiğini sanması

şimdi madem "bir kıza ofsaytı anlatmak" diye bi'şey var o zaman erkeklerin bunu biliyo olması lazım. kızlar bakın valla sizi yiyolar. hepimizin bu olayı tam çözdüğünü sanmayınız.

ekşi sözlük'te yılalrdır vardı bu. sonra reklamda kullandılar utanmadan. hatta çok güzel hareketler'de de skeç yapmışlar falan...

öncelikle ofsayt nedir?

ha basit haliyle pas atılan oyuncunun karşısında en az 2 tane rakip oyuncu olmaması durumu. ama bundan ne yorumlar çıkarıyolar.

mesela kaleci de futbol için bir oyuncudur. bazen kaleci hariç bi oyuncu kalınca hemcinslerim başlıyolar ofsayt değil demeye. babayı değil. kaleci yok sadece adam var. kaleciyi kuralın dışında tutuyolar çoğu zaman.

ya da bi adam ofsaytta. ama pas ona atılmamış ki. o zaman biz o adama pasif diyoruz. yani topun geldiği aktif bölgede olmadığı için. orada olsa aktif deniyor ( pasif derken zorlanan bile var, erkek ya:) ). neyse işte diyelim pas ahmet'e atılmış "ali ofsayt abi gol geçersiz olmalı" diyolar hemen. oysa ali o ara ata bakıyor. pozisyonun dışında. bak ali ahmet'e yakın olsa, kalecinin görüş alanında falan olsa olay değişir. ama adam alakasız yerde işte.

sonra bunlar başlıyo "abi geçen bi kıza ofsayt anlattım anlamadı mal" demeye. e tabi anlamaz dana. sen bilmiyosun ki daha.

neyse işte kızlar bakın biri size ofsayt şöyle ofsayt böyle derse "pasif mi aktif mi" diye sorun. karşılığını mutlaka alacaksanız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder